Težak poraz Istre 1961 na otvaranju HNL-a!

Dinamo – Istra 1961 5 : 0

U prvome kolu nove sezone Hrvatske nogometne lige, Istra 1961 gostovala je u Maksimiru protiv Dinama. Bila je ovo teška utakmica za goste iz Pule koji prvenstvo otvaraju sa gol razlikom od -5. Krenimo redom:

Mreže nisu dugo mirovale. Već u 13′ Dinamo je poveo 1 – 0. Ubacio je Pjaca a Hoxha glavom zatresao mrežu za vodstvo Dinama. Kada se Istra htjela posložiti, već je bilo 2 – 0. Ovoga puta nakon ubačaja Theophile je najviši u skoku te postiže gol za 2 – 0. Već u 28′ Baturina daje za Kulenovića koji postiže gol za 3 – 0. Poluvrijeme je završilo rezultatom 3 – 0 za Dinamo.

U nastavku, Dinamo je nastavio dominirati, te je u 49′ Kulenović pogodio za 4 – 0. Konačnih 5 – 0 postigao je Pierre Gabriel u 79′. Istru 1961 čeka utakmica protiv Gorice na Aldo Drosini u idućem kolu. Utakmica sa Goricom igra se 10.08.2024. sa početkom u 21:00h.

DINAMO: Nevistić, Ristovski, Theophile, Mmaee, Pierre-Gabriel, Sučić, Mišić, Pjaca, Baturina, Hoxha, Kulenović

ISTRA 1961: Majkić, Valinčić, Marešić, Iovu, Ferro, Petrusenko, Blagojević, Kadušić, Lisica, Vuk, Filet