Istra 1961 upisala prva tri boda pobjedom protiv Gorice!

ISTRA 1961 – GORICA 2 : 1

U drugome kolu 1. HNL, Istra 1961 ugostila je Goricu na svojoj Aldo Drosini. Gost iznenađenja bio je i Marko Purišić poznatiji kao “Baby Lasagna” koji je svojim nastupom na Euroviziji osvojio 2. mjesto. Te mu je na poluvremenu dodijeljen dres sa njegovim imenom.

U prvome poluvremenu, Istra je napadala dok su se Goričani branili, no mreže su ostale mirne. U drugome poluvremenu, nakon provjere VAR-a, glavni sudac utakmice dosuđuje penal za Istru 1961 te Dario Marešić postiže gol za 1 – 0. Taman kada su Puljani imali vodstvo, prosuli su ju u 84′ kada su pokušali “offside trap” koji im nije uspio te je Gorica sa lakoćom postigla gol za izjednačenje. Strijelac je bio Marko Kolar. Srećom, Istra 1961 pobjeđuje u 89′ kada Lekweiry fantastično proigrava Petrusenka koji pogađa za konačnih 2:1.

U idućem kolu, Istra 1961 gostuje u Rijeci. Utakmica sa Rijekom igra se 18.08.2024. sa početkom u 21:00h.