HARIS DŽINOVIĆ SPOJIO DVIJE VELIKE STRASTI U ISTRI I NAJAVIO SPEKTAKL U PULSKOJ ARENI

Foto: Adria Events

Veliki zaljubljenik u Istru i strastveni tenisač, Haris Džinović proteklih je par dana proveo na najvećem hrvatskom poluotoku, destinaciji kojoj se, kako sam kaže, godinama rado vraća. Uz more, sunce i druženje s prijateljima na teniskim terenima, popularni pjevač iskoristio je boravak u Istri i za prisjećanje na impresivnih 40 godina karijere, ali i za najavu jednog njemu posebno važnog koncerta – velikog nastupa u pulskoj Areni, koji će se održati u petak, 14. kolovoza 2026.

Istra za Harisa već dugo nije samo ljetna destinacija, nego mjesto na kojem spaja dvije velike ljubavi – sport i glazbu. Poznato je da sa svojim prijateljima godinama sudjeluje na teniskim turnirima duž obale, a upravo mu je opušteni istarski vikend bio idealna prilika da se osvrne na glazbeni put obilježen bezvremenskim hitovima, velikim dvoranama i publikom koja njegove pjesme pjeva već desetljećima.

I nakon četiri desetljeća na sceni, Haris priznaje da se koncertima veseli istim žarom kao i na početku. Upravo su nastupi uživo, kaže, ono što ga ispunjava posebnom energijom, dok kao najveću nagradu ističe neposredan kontakt s publikom i iskrene emocije koje se rađaju tijekom izvedbe. Trenutak u kojem publika uglas zapjeva stihove njegovih pjesama opisuje kao osjećaj koji je gotovo nemoguće prenijeti riječima.

Poznat po tome da na pozornici ništa ne prepušta slučaju, Haris za sebe kaže da je perfekcionist. Teži vrhunskoj izvedbi i od sebe, ali i od svog tima, uvijek traži maksimum. Zato nakon svakog koncerta slijedi i detaljna analiza – što je bilo izvrsno, a što može biti još bolje.

Tijekom bogate karijere nanizao je brojne hitove koji su obilježili generacije, a među pjesmama koje imaju posebno mjesto izdvaja i kultne „Pariške kapije“. Riječ je o pjesmi koja ga na poseban način povezuje s hrvatskom publikom, koja ju s godinama sve snažnije prihvaća i voli. Zanimljivo, u prvim godinama nije se činilo da će dosegnuti takav status, zbog čega je Haris i danas naziva pravim fenomenom koji ni sam ne može do kraja objasniti.

Govoreći o predstojećem koncertu u pulskoj Areni, Haris Džinović ne skriva emocije. Nastup na jednoj od najposebnijih i najimpresivnijih pozornica u regiji opisuje kao jedan od vrhunaca svoje karijere. Još kao dječak slušao je o Areni kao o kultnom prostoru, a sada će upravo ondje publici prirediti glazbeni spektakl uz pratnju više od 20 glazbenika na sceni.

Publiku u Puli očekuje večer ispunjena emocijama, bezvremenskim hitovima i atmosferom kakvu mogu stvoriti samo izvođači čije pjesme traju desetljećima. Veliki koncert Harisa Džinovića u pulskoj Areni održat će se u petak, 14. kolovoza 2026., a interes publike već sada potvrđuje da će Istra ovog ljeta biti domaćin jedne od najiščekivanijih glazbenih večeri sezone.

(PS)

Odgovori

Pin It on Pinterest