Srebro Karate klubu Pula na Prvenstvu Hrvatske u Jastrebarskom

Proteklog vikenda, 23. i 24. listopada 2021., u organizaciji Hrvatskog karate saveza, u sportskoj dvorani Srednje škole Jastrebarsko, održano je Prvenstvo Hrvatske u borbama pojedinačno za mlađe dobne skupine.Na Prvenstvu je nastupilo više od 600 natjecatelja iz 70 klubova. Mladi karataši Karate kluba Pula pod vodstvom trenera Tomislava Šipure istaknuli su se sjajnim nastupom. Elena Brletić, u kategoriji djevojčica do 43 kg, 12 godina, osvojila je srebrnu medalju i zauzela 2.mjesto. Elena se odličnim nastupom, uz tri značajne borbe,  plasirala u finale, u kojem je, nažalost, izgubila na preglasavanju kod rezultata 1:1. Egor Kostriko, u kategoriji dječaka do 40 kg, 12 godina, vodio je protivnika rezultatom 6:1, izborio se za polufinale u kojem je izgubio  zbog opomene sudačkom odlukom. Elena i Egor su prije dva tjedna sudjelovali na CRO OPEN-u, otvorenom međunarodnom Prvenstvu Hrvatske u karateu s više od 1700 natjecatelja iz 12 zemalja, na kojem su, uz veliku konkurenciju,  izborili brončane medalje u svojim kategorijama i zauzeli 3. mjesto. Time su pokazali značajan kontinuiran rad i trud na početku nove sportske sezone.