U “ludoj” utakmici Istra 1961 izgubila od Dinama

U sklopu odigravanja zaostalog 4. kola 1.HNL, Istra 1961 i Dinamo sastali su se na pulskoj Aldo Drosini. Utakmica i nije bila pretjerano sadržajna do zadnjih minuta. Dinamo je poveo vrlo rano, već u 10′ preko Gojaka koji je primio jednu loptu u kaznenom prostoru koja je mirisala na zaleđe, no korekcijom VAR-a pripisan je pogodak. Uslijedilo je zatišje do posljednjih desetak minuta kada je počeo “kaos”. Crveni karton dobija Theophile, odnosno drugi žuti, a kada je mirisalo da bi Istra 1961 mogla izvući bod, Petković pada u kaznenom prostoru i sudac Duje Strukan pokazuje na bijelu točku uz pomoć VAR-a i dodjeljuje crveni karton Lučiću. Bruno Petković je trebao pucati, no on nije pravilno izveo kazneni udarac, te je sudac pokazao i njemu drugi žuti odnosno crveni. Dinamo je imao dva igrača manje a Istra jedan. u 95′ i golman Collao otišao je u Dinamov kazneni prostor ne bi li postigao pogodak, no nakon kornera lopta je došla do Ristovskog koji je u praznu mrežu pospremio loptu za 0 – 2.

NK Istra 1961: Lučić, Silva, Galilea, Perković, Lisica, Abdallahi, Perera, Daničić, Bande, Beljo, Mišković

Za Istru 1961 još su nastupili: Caseres, Marin, Serderov, Iličić, Collao

GNK Dinamo Zagreb: Livaković, Franjić, Šutalo, Theophile, Ademi, Štefulj, Ivanušec,Gojak, Ristovski, Oršić, Andrić

Za Dinamo još su nastupili: Petković, Mišić, Perić, Jurić