Istra 1961 preokretom do velika tri boda protiv NK Gorice!

U prvome susretu drugoga dijela prvenstva 1. HNL, Istra je ugostila NK Goricu na Aldo Drosini. Puljani su tradicionalno primili gol u ranoj fazi utakmice. U 6′ nakon ubačaja iz kuta, Jovičić se našao na pravome mjestu te loptu pospremio u mrežu za vodstvo gostiju 0 – 1. Istra se tada probudila, počela je igrati ofenzivnije te uspjela stvoriti nekoliko prilika koje nisu urodile plodom. Poluvrijeme je završilo rezultatom 0 – 1.

U drugome poluvremenu, u 68′ Istra 1961 izjednačuje također iz kornera. Marin je ubacio i pronašao glavu Perkovića koji pogađa za 1-1. Uslijedilo je zatišje do 74′ kada Beljo i Mišković kombiniraju na rubu kaznenog prostora Gorice te naposljetku Beljo pogađa za potpuni preokret i 2-1 za istru 1961.

Istra 1961 trenutno ima 21 bod i nalazi se na 8. mjestu tablice 1. HNL. Slaven Belupo ima 19 bodova na 9. mjestu te Dragovoljac sa 7 na dnu ljestvice. Istra 1961 svoju iduću utakmicu igra protiv Dinama na Aldo Drosini. Utakmica sa Dinamom igra se 6.2.2022. sa početkom u 17:05h

NK ISTRA 1961: Lučić, Hujber, Perković, Galilea, Marin, Mlinar, Perera, Caseres, Mišković, Beljo, Lisica.

Za Istru 1961 još su nastupili: Blagojević, Ivančić, Serderov

NK GORICA: Debijadi, Keita, Jovičić, Steenvoorden, Muhammed, Babec, Suk, Lovrić, Kalik, Mitrović, Cruz

Za Goricu još su nastupili: Delfi, Stojanovski, Dieye, Golubickas