INTERVJU – ALEX PERCAN

Piše: Sonja Sabol

Foto: Alex Percan, Teretana AP Lab

ŽELJA RUŠI GRANICE

Alex Percan bivši košarkaš kojeg je ljubav prema košarci dovela do njegove supruge Gordane Percan s kojom je po povratku u Hrvatsku odlučio otvoriti teretanu pod nazivom AP Lab! Kako je baš u to vrijeme pandemija bila u svom jeku a ljudi i više nego izolirani jedni od drugih, ideja treninga na otvorenom pokazala se i više nego dobra!

Bavio si se košarkom dugi niz godina… Koliko ti nedostaje sada kada si više predan ulozi trenera u vlastitoj teretani?

Bavio sam se košarkom skoro 18 godina od čega 13 godina profesionalno. Na svom putu imao sam priliku proputovati svijet, živjeti i igrati u inozemstvu, upoznati nove kulture, stvoriti odnose sa ljudima koji traju i dan danas. Iz igračkih dana jedino što mi malo fali je to ekipno zajedništvo i natjecateljski duh. Košarka mi je puno dala i izgradila me u osobu koja jesam danas. Izazovi koje danas susrećem u vlastitom gymu su slični onima iz sportske karijere. Prije svega želim napomenuti: predanost, strast i kontinuitet rada.

Kako je došla ideja da otvorite teretanu?

Nakon što smo žena Gordana i ja završili sa svojim košarkaškim karijerama vratili smo se iz Italije u Hrvatsku. Oduvijek smo imali ideju otvoriti svoj gym gdje bi imali priliku stvarati zajednicu aktivnih ljudi. Zbog korona pandemije (Prosinac 2020 godine) sve teretane u Hrvatskoj su bile zatvorene, pa smo došli na ideju da počnemo voditi svaki vikend besplatne grupne treninge na otvorenom (usred zime). Od početnih 6 ljudi na prvom treningu; nakon 3 mjeseca besplatnih treninga i 8 termina tokom tjedna došli smo na osamdesetak ljudi. Stvorila se jedna lijepa zajednica i odlučili smo nastaviti našu priču u jednom prostoru u sklopu Plesnog Centra Pula gdje smo opremili prostor za individualne i poluindividualne treninge, te rad sa osnovnoškolskom djecom. Nakon godinu dana rada došlo je vrijeme da otvorimo novi gym od 300 metara kvadratnih prvoklasno opremljene dvorane za individualne i grupne treninge za rekreativce, osnovnoškolsku djecu i vrhunske sportaše. Jedinstveni sustav vođenih treninga uz prisustvo trenera i u grupama s ograničenim brojem ljudi u ugodnom ambijentu garantira maksimalnu posvećenost trenera svakom sudioniku treninga.

AP Lab smo zamislili kao mjesto gdje ćete doživjetti nezaboravno iskustvo treninga. Samo su nam 2 parametra bitna kod naših članova:

  1. Vrhunski osjećaj
  2. Rezultat

Zbog čega je koncept rada drugačiji kod vas u AP Lab?

Želja nam je pomoći svakom članu da postigne ravnotežu na pet životnih polja: fizičkom, energetskom, mentalnom, emocionalnom i duhovnom. Vodimo se idejom da holistički pristup svakom pojedincu predstavlja jedini ispravni pristup nas kao trenera. Vizija nam je stvoriti zajednicu zdravih, aktivnih i sretnih ljudi.

Holistički pristup svakom pojedincu – na raspolaganju imate 5 trenera, emocionalnog coach-a, kuhara, masera. Svakome pojedincu želimo omogućiti sve potrebne preduvjete kako bi na jednom mjestu mogli imati najbolje rezultate Od ponedjeljka do petka trenirate uvijek sa trenerima na svaki puni sat od 06:00 ujutro do 22:00 navečer a preko vikenda imate mogućnost doći sami odraditi treninge. Nema gužvi – rezervirajte vaš termin preko naše aplikacije AP Lab App i osigurajte si na svaki puni sat trening u ambijentu bez previše ljudi Dio ste zajednice zdravih i aktivnih ljudi. U cilju nam je poticati članove na što aktivniji život pa tako organiziramo evente, edukacije, druženja, team buildinge a sve u svrhu promicanja zdravog života.

Koje su prednosti individualnog treninga a koje grupnoga?

Individualni trening – trening 1 na 1 s trenerom po principu individualnosti. Maksimalno se posvećujemo vašim ciljevima, željama, potrebama, mogućnostima i trenažnom iskustvu. Želite li smršaviti, dobiti na mišićnoj masi, bolje izgledati, riješiti se bolnih sindroma, tu smo da vas motiviramo kako bi zadržali kontinuitet rada, došli do svog cilja i pritom se dobro osjećali.

Treneri u AP Lab-u imaju vrhunsku edukaciju, kontinuirano pohađaju stručna usavršavanja, fitness sajmove, vremenski su fleksibilni i u stanju su prilagoditi se potrebama polaznika.

Grupni trening – funkcionalni treninzi s jednim trenerom i maksimalno 10 osoba u vremenskom trajanju od 45-60 minuta u fiksnim jutarnjim i večernjim terminima. Za rezervaciju se dovoljno prijaviti na našu aplikaciju i osigurati si mjesto u željenom terminu.

Ono što nas najviše veseli što smo razvili sustav treninga za osnovnoškolsku djecu (od 7-14 godina) gdje radimo na razvijanju motoričkih i funkcionalnih sposobnosti. Bez obzira kojim se sportom bavili postoje senzibilne fare u razvoju koje pokušavamo razvijati da naša djeca budu: jača, brža, okretnija, izdržljivija, koordiniranija, te ih potičemo na usvoje fizičku aktivnost kao osobnu higijenu kako bi se mogli razviti u mlade i aktivne ljude bez zdravstvenih tegoba.

Koliko vremena na dan provedeš na poslu? Na što ti najviše vremena odlazi kada je riječ o poslu? Provedem u prosjeku od 12-14 h svaki dan iako to ne smatram poslom. Imam priliku raditi ono što volim i što me čini sretnim i ispunjenim dok rad sa ljudima mi daju jednu posebnu energiju. Osim samog rada sa našim članovima, vodim edukacije trenerima i rekreativcima, radim online i virtualne treninge, pišem i smišljam kontent za naše društvene mreže.. Imamo predivan team ljudi sa kojima surađujem i bez njih cijela ova priča nebi bila moguća:

5 trenera (Alex Percan, Gordana Percan, Tea Kaurin, Ivana Radović, Lorenzo Boucaux)

Emocionalni coach (Kristina Bulešić)

Marketing i Vizual Design (Ivona Vareško)

Informatičar i App Developer (Mauro Šterpin)

Vanjski suradnici: maser i kuhar

Sve je spremno za otvorenje koje će se održati (datum i lokacija) Koliko si sretan zbog samog otvorenja?

Otvorenje će se održati dana 18.06.2022, sa početkom u 10h na adresi Ulica Jurja Žakna 4b. Pozivamo sve zainteresirane da isprobaju naš sustav rada na besplatnom treningu uz vodstvo naših trenera, a nakon treninga nam se pridružite uz vrhunske delicije i piće. Sretni smo i uzbuđeni što imamo priliku u našem gradu stvarati jednu pozitivnu priču te pomoći građanima da ostvare svoje ciljeve i snove.

Koliko je bilo potrebno odricanja kako bi postigao ovo što radiš danas?

Za sve je potrebno vrijeme, te ništa ne dolazi preko noći. Veoma mlad sam shvatio koja mi je životna svrha te sam uložio puno sati i vremena na svom osobnom razvoju da bih uspio doći do toga da mogu raditi sa ljudima. Od završenog kineziološkog fakulteta, edukacija, mentorstva, vođenja treninga i teretane u Italiji, te sam ponosan na svoj put koji sam odabrao i uživam u njemu svakodnevno.

Definicija uspjeha je konstantan rad i discipliniranost… Što je po tebi formula za uspjeh?

Kontinuitet rada. Na bilo kojem životnom polju: posao, partnerski odnosi, škola… želimo svakodnevno napredovati i bez obzira na prepreke koje naiđemo na putu da ne odustajemo nego da idemo korak po korak naprijed

,,Idem u teretanu i napravim 75 trbušnjaka, 75 padova, 150 čučnjeva, 150 sklekova a zatim 20 minuta ab rada. Gotovo. Potrebno je sat vremena. Ulazim i izlazim. Znojim se cijelo vrijeme.” Charlie Hunnam

Naši treninzi traju od 45 min do 60 min. Sasvim dovoljno da se napravi vrhunski trening. Kombiniramo različite metode i vježbe kako bi svaki pojedinac mogao ostvariti svoje ciljeve: smanjenje masnih naslaga, povećanje mišićne mase, rješavanje bolnih sindroma… Jedan tjedan ima 168 h te potičemo ljude da budu aktivni barem 7h tjedno (4% ukupnog vremena).

Odgovori

Pin It on Pinterest