Istra 1961 pred više od 5000 gledatelja izgubila od Dinama

ISTRA 1961 – DINAMO 0 : 3

U sklopu 2. kola 1. HNL u sezoni 2023./24. Istra 1961 je na svojoj Aldo Drosini ugostila nogometaše GNK Dinama. To je ujedno i prva utakmica Istre 1961 pred domaćom publikom. Rekordna prošla sezona te atraktivan protivnik izmamili su gledatelje da dođu pogledati ovaj susret u velikome broju.

No, usprkos odlično popunjenoj “Pulskoj Bombonijeri”, domaći nogometaši poraženi su od Dinama rezultatom 0 – 3. Rani pogodak gostiju. U 6′ Ivanušec je sa ruba kaznenog prostora pucao i pogodio sami kut gola domaćina. U 40′ Istra se pokušala vratiti preko Ercega i Mlinara, prvo je Erceg opalio iz mrtvoga kuta, a odbijenu loptu Mlinar nije zahvatio na najbolji način te je rezultat ostao 0 – 1. Poluvrijeme je završilo rezultatom 0 – 1.

U nastavku, Istra je probala ofenzivnije no u 57′ Dinamo preko Emrelija povećava vodstvo. Ivanušec i Emreli su nakon ukradene lopte hitali prema golu, Ivanušec je dodao za Emrelija koji pogađa za 0 – 2. U 69′ Ljubičić sa desetak metara pogađa za 0 – 3.

Istru 1961 iduće kolo čeka gostovanje u Rijeci na derbiju protiv “ljutog” rivala.