Istra 1961 protiv Osijeka pokazala karakter!

NK Istra 1961 – NK Osijek 4 – 4

U sklopu 4. kola 1. HNL, Istra 1961 je na svojoj Aldo Drosini ugostila momčad NK Osijeka. Bila je to prava sadržajna utakmica za posjetitelje, u kojoj je Istra 1961 uspjela izboriti bod. Krenimo redom:

Prvi pogodak na utakmici pripao je Osječanima. U 22′ Mkrtchyan je najviši u skoku iz kornera te glavom postiže gol za 0 – 1. Istra 1961 uzvratila je na sličan način. U 28′ nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Majstorović je najviši u skoku te glavom pogađa za 1 – 1. Poluvrijeme je završilo rezultatom 1 : 1. U drugome poluvremenu, vidjeli smo 6 pogodaka!

Već u 48′ Caktaš nakon ubačaja sa strane pogađa za novo vodstvo Osijeka 1 – 2. No Istra ponovno u kratkome roku uzvraća. U 50′ Nebyla je pucao sa ruba kaznenog prostora te pogodio za 2 – 2. U 58′ Lovrić je iz kaznenog udarca pogodio za 2 – 3. Dvije minute kasnije, u 60′ Osijek je povećao svoje vodstvo. Nakon ubačaja Lovrića, Nejašmić je pogodio za 2 – 4. Kada se činilo da je utakmica gotova, Istra 1961 pokazala je karakter i pokušavala. U 84′ Matheus je ispremiješao obranu Osijeka, dodao za Ercega koji je poentirao za 3 – 4. Zatim je uslijedio “Erceg show”. U 91′ Erceg je prvo kod kornera atraktivno predriblao prvoga čuvara, zatim nanizao cijelu obranu Osijeka te puca, a lopta se od Mkrtchyana odbila za konačnih 4 – 4.

Iduće, 5. kolo Istru 1961 čeka gostovanje u Koprivnici protiv NK Slaven Belupa. Utakmica sa Slaven Belupom igra se 19.08.2023. sa početkom u 20:00h.