Nakon 5. kola atletski klub Spektar i dalje vodeći u Hrvatskoj paraatletskoj ligi!

ATLETSKI KLUB SPEKTAR I NAKON PETOG KOLA VODEĆI U HRVATSKOJ PARAATLETSKOJ LIGI

U nedjelju 15.10.2023. godine u  VARAŽDINU održan je Zagreb open 2023, natjecanje koje je trebalo biti u Zagrebu, ali je premješteno zbog oštećenja stadiona nevremenom, biko je to ujedno i 5. kolo Hrvatske Paraatletske lige na kojem su nastupili članovi AK SPEKTRA iz Pule, kao jedan  od najmnogobrojnijih klubova sa 19 sportaša,  u pratnji trenera Ivana Radešića i pomoćne trenerice i asistentice Katarine Polić.

Natjecanje je bilo međunarodnog karaktera.

Nastupili su natjecatelji Hrvatske, Slovenije, Češke, Slovačke, Bosne i Hercegovine te Srbije.

Na natjecanju je nastupilo preko 110 atletičara iz 11 klubova Hrvatskih klubova uz vanjske natjecatelje po državama.

Ekipu AK SPEKTRA iz Pule sačinjavali su: Jelena Vuković, Emilio Zonta,  Massimo Iveta, Marijan Grabrić , Marin Giljanović,  Biljana Balde , Neven Kresina, Salih Malokaj, Valter Raonić, Kristina Smiljanič, Emin Bašić, Meri Drndić, Zlatko Drkelić, Manuela Diminić, Jovana Obradović, Stipo Tokić, Sara Marić, Sandro Krupljan i Dino Brozan.

Natjecanje je bilo pojedinačno.

Jelena Vuković, hrvatska paraolimpijka, osvojila je treće mjesto u bacanju diska s rezultatom 16,63 m, a 6. mjesto u bacanju kugle sa rezultatom 6,50 m u spojenim kategorijama.

Massimo Iveta proglašen je najboljim juniorom prvenstva, a u seniorskoj konkurenciji plasirao se na treće mjesto u bacanju kugle sa 6,49 m, u bacanju koplja osvojio je također 3.mjesto  s rezultatom 10, 91 m  kategorija F 33.

Najboljom juniorkom prvenstva proglašena je Sara Marić, koja je otrčala 100 m za 14,36 i plasirala se na prvo mjesto u seniorskoj kategoriji, a u dalj je skočila 4,18 m također plasiravši se na prvo mjesto u seniorskoj konkurenciji.

Biljana Balde osvojila je 2. mjesto u bacanju diska sa 12,07 m, a 5. mjesto u bacanju kugle sa 5,26 m

Emilio Zonta osvojilo  je 1.mjesto u bacanju diska s rezultatom 19,80 m, te 7. mjesto u bacanju kugle s rezultatom 6,51 m.

Marin Giljanović osvojio je 5. mjesto u bacanju diska 9,61 m.

Marijan Grabrić osvojio je 8. mjesto u bacanju kugle s rezultatom 6,78 m.

Neven Kresina osvojio je 8.  mjesto u bacanju kugle sa 3,46 m.a na 100 m zauzeo je 4m mjesto s rezultatom od 36,79 sekundi.

Salih Malokaj osvojio je 9.  mjesto u bacanju kugle sa 5,93 m.

Valter Raonić osvojio je 19. mjesto u bacanju kugle sa 3,39 m., a na 100 m bio je osmi s rezultatom 18,61.

Zlatko Drkelić osvojio je 10. mjesto u bacanju kugle sa 5,92 m, a na 100 m bio je sedmi s rezultatom 17,43.

Emin Bašić osvojio je  17.. mjesto u bacanju kugle sa 4,40 m, na 100 m bio je deseti s rezultatom 19,63.

Meri Drndić osvojila je 6. mjesto u bacanju kugle sa  5,37 m.

Kristina Smiljanić osvojila je 10.  mjesto u bacanju kugle sa 3,37 m.

Stipo Tokić zauzeo je drugo mjesto u bacanju diska s rezultatom 19,60 m i četvrto mjesto u bacanju kugle s rezultarom 7,57m.

Dino Brozan zauzeo je 3. Mjesto u bacanju diska s rezultatom 16,67 m, a u kugli šesto mjesto s rezultatom 6,56 m.

Sandro Krupljan osvojio je 4. Mjesto u bacanju diska s rezultatom 15, 74 m.

Juniorka Jovana Obradović koja se nakon dugotrajnog izbivanja zbog bolesti vratila bacanju, bacila je kuglu 2,50m, disk 5,17 m

Ponosni smo na našu novu juniorku, debitanticu Manuelu Diminić koja je  na svom prvom nastupu u životu kuglu dobacila do čak 2,43 m.