Istra 1961 i Rijeka podijelili bodove!

Zanimljiva utakmica na Aldo Drosini!

U sklopu 12. kola 1. HNL, Istra 1961 ugostila je Rijeku. U derbiju i navijačkoj atmosferi sa obje strane, nije bilo pobjednika. Može se i reći da je po jedno poluvrijeme pripalo svakoj momčadi.

Tako je prvo poluvrijeme pripalo Rijeci, ona je napadala i stvarala više prilika te je povela za 0 – 1 u 22′ preko Nike Jankovića. Pucao je Janković sa dvadesetak metara, lopta se odbila i završila u mreži za vodstvo gostiju. Do kraja prvoga poluvremena Rijeka je propustila još neke prilike.

U drugome poluvremenu, druga priča. Rijeka je usporila, a Istra se vratila već u 48′ drugoga poluvremena. Frano Mlinar bio je pravovremen na utrčavanju te je “zakucao” loptu za 1 – 1. Do kraja utakmice nije bilo promjena, tako je derby danas završio rezultatom 1 – 1.

U sljedećem kolu, Istra 1961 putuje u goste Osijeku. Utakmica sa Osijekom igra se 28.10.2023. sa početkom u 18:10h.