Proglašeni pobjednički radovi natječaja „Pula – moj grad“

Nagrađeno 15 učenika pulskih osnovnih škola

U pulskoj Komunalnoj palači proglašeni su pobjednici osamnaestog po redu natjecanja „Pula – moj grad“ održanog tijekom ožujka i travnja 2024. godine u organizaciji Društva informatičara Pula. Više od 3000 učenika iz svih osnovnih škola Grada Pule imalo je priliku sudjelovati u ovom individualnom natjecanju iz informatike.

Proglašenju pobjednika prisustvovala je pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti, mlade i sport Grada Pule Ivana Sokolov koja je čestitala svi nagrađenim učenicama, njihovim mentorima i ravnateljima škola te zahvalila Društvu informatičara Pula na organizaciji natjecanja.

„Znam koliko ste trudu uložili u svoje radove. Broj od 304 pristigla rada na natječaj je zaista impresivan. Teme su bile široke i vjerujem da ste iskoristili sve svoje potencijale“, rekla je pročelnica Ivana Sokolov.

Teme ovogodišnjeg natjecanja glasile su: „Ponosim se svojim gradom“, „Pulska svakodnevnica“ i „Uhvati trenutak“. Natjecanje se provodilo u pet kategorija: digitalni crtež (učenici od 1. do 5. razreda), digitalni crtež (učenici od 6. do 8. razreda), kratki film (učenici od 1. do 5. razreda), kratki film (učenici od 5. do 8. razreda) te animacija (učenici od 1. do 8. razreda). Sudionici su se istaknuli svojom originalnošću, tehničkom vještinom i maštovitošću, istražujući teme vezane uz Pulu kroz digitalne crteže, kratke filmove i animacije.

Kao odgovor na javni poziv iz pulskih osnovnih škola pristigla su 304 digitalna uratka. U svakoj kategoriji su nagrađena tri najbolja učenika vrijednim informatičkim nagradama: pametna narukvica, bežičnim Bluetooth slušalicama i bežičnim Bluetooth zvučnikom.

U kategoriji Digitalni crtež (6. – 8. razred) pobjedu su odnijeli učenici OŠ Giuseppina Martinuzzi. Prvo mjesto osvojio je Samuel Uliana, drugo mjesto Veronika Tanković, a treće Ema Fabris. U kategoriji Digitalni crtež (1. – 5. razred) prvo mjesto osvojio je Luka  Počeko iz OŠ Giuseppina Martinuzzi, drugo mjesto Colin O’ Grady, dok je treće mjesto osvojila Mia Piperčević, oboje učenici OŠ Veli Vrh.

U kategoriji Kratki film (6. – 8. razred) prvo je mjesto osvojila učenica OŠ Monte Zaro Luna Akelić, drugo je mjesto pripalo Emilie Tramezzani, dok je treća bila Katlista Katarina Rakitovac, obje učenice OŠ Giuseppina Martinuzzi. U kategoriji Kratki film (1. – 5. razred) pobijedili su radovi učenica OŠ Giuseppina Martinuzzi. Prvo je mjesto osvojila Sasha  Brooks, drugo mjesto  Luka – Sofija  Brooks, dok je treće mjesto zauzela Emma Quargnal.

U kategoriji Animacija (1. – 8. razred) prvo je mjesto osvojio Andi Perić Matječić iz OŠ Stoja, drugo mjesto učenica OŠ Giuseppina Martinuzzi Nina Baričević, a treće mjesto osvojila je Leona Jurić, učenica OŠ Stoja.