Istra 1961 nastavlja gubitnički niz

Piše: Stefan Bošnjak

Istra 1961 je u sklopu 8. kola 1.HNL na stadionu Aldo Drosina ugostila Hajduk iz Splita.

Prvo poluvrijeme Hajduk je dominirao terenom te stvarao mnogo prilika no nije ih pretvorio u pogotke. Poluvrijeme je završilo rezultatom 0 – 0. Činilo se kako će se Splićani namučiti u Puli, Navarro ruši Sahitija te Bell pokazuje na bijelu točku. Marko Livaja siguran je sa 11 metara te dovodi Splićane u vodstvo. U nastavku Istra nije pretjerano zaprijetila gostima iz Splita te je šest minuta nakon prvoga penala, Einar Galilea srušio Livaju, a sudac Bell svirao je novi jedanaesterac za momčad Hajduka. Livaja ponovno pogađa za 0 – 2. U 74′ hat-trick Livaje koji je pravovremeno utrčao i prevario Lučića za 0 -3. Istra 1961 smanjila je vodstvo Hajduka u 87′ kada je Daničić ubacio sa lijeve strane, lopta dolazi do Belje koji pogađa za 1-3.

Ako računamo i prijateljski ogled sa Opatijom, ovo je Istri 1961 treći poraz u nizu. Ostaje za vidjeti da li će trener Gonzalo Garcia uspjeti posložiti redove jer već u idućem kolu Istru 1961 čeka teška utakmica protiv Slaven Belupa. Utakmica sa Slaven Belupom igra se 18.09.2021. sa početkom u 17:00h u Koprivnici.

NK ISTRA 1961: Lučić, Navarro, Silva, Galilea, Marin ( od 70′ Daničić), Mlinar ( od 61′ Mišković), Blagojević, Bande, Abdallahi ( od 79′ Desio), Serderov ( od 70′ Lisica), Beljo

NK HAJDUK: Kalinić, Dolček, Elez, Simić, Čolina, Vuković ( od 79′ Katić), Krovinović, Sahiti (od 72′ Kačaniklić), Livaja ( od 79′ Ljubičić), Eduok ( od 46′ Atanasov), Mlakar ( od 72′ Biuk)