Istra 1961 i Gorica podijelili bodove!

U sklopu 12. Kola 1. HNL, Istra 1961 odigrala je  utakmicu protiv NK Gorice.

Prva prava prilika pripala je Istri 1961. Beljo je u 9′ primio poklon loptu na desetak metara od gola Gorice no on pogađa vratnicu.U 12′ Gorica odmah uzvraća pogodkom. Mlinar je u skoku nakon kornera pokušao očistiti no lopta odlazi u gol te Gorica autogolom Istre vodi 1 – 0. Prvo poluvrijeme nije obilježio veliki broj prilika pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 1 – 0.

U nastavku, Istra se vratila u 54′ kada Bande prolazi po desnoj strani, vara stopere Gorice i postiže gol za izjednačenje. Do kraja utakmice obje momčadi nisu uspjele postići pogodak te je utakmica završila rezultatom 1 – 1. Sljedeću utakmicu Istra 1961 igra u nedjelju, 24.10.2021. u Zagrebu protiv Dinama. Utakmica sa Dinamom počinje u 15:00h.

NK Gorica: Kotarski, Musa, Jovičić, Krizmanić, Keita, Kalik ( od 58′ Delfi), Babec ( od 79′ Janković), Lovrić, Sarić ( od 57′ Pršir), Mitrović ( od 79′ Fruk), Matar ( od 67′ Brodić)

NK Istra 1961: Lučić, Mlinar, Perera, Blagojević, Einar, Mišković ( od 66′ Lisica), Navarro, Marin, Bande ( od 87′ Serderov), Beljo, J. Silva