NK Istra 1961 u prvoj utakmici poražena od Hajduka

Počela je nova sezona 1. HNL, te je Istra 1961 u prvome kolu ugostila teškog protivnika – Hajduk iz Splita. Istra 1961 je dobro otvorila utakmicu, u prvih deset minuta uspjela je stvoriti i jednu vrlo dobru priliku gdje je Mikanović gađao suprotni kut ali Kalinić je odlično obranio. Istra se zatim povukla te je pred kraj prvoga poluvremena igrač Istre 1961 ostao ležati, igrači Hajduka nisu izbacili loptu iz igre te su nastavili igrati i iz te situacije Melnjak glavom pogađa nakon ubačaja za 0 – 1.

U drugome poluvremenu, Hajduk je nizao šanse te je u 61′ Livaja nakon kornera pogodio glavom za konačnih 0 – 2. Istra 1961 svoju sljedeću utakmicu igra u petak, 22.07.2022. kod kuće na Aldo Drosini protiv NK Varaždina. Utakmica sa Varaždinom igra se u 20:00h.

NK ISTRA 1961: Majkić, Hujber, Mlinar, Galilea, Barišić, Mišković, Marin, Marešić, Bradarić, Maurić, Petković

Za NK Istru još su nastupili: Travaglia, Žgomba, Knežević, Kopljar, Antovski

NK HAJDUK: Kalinić, Mikanović, Simić, Borevković, Melnjak, Vuković, Grgić, Krovinović, Biuk, Livaja, Mlakar

Za NK Hajduk još su nastupili: Sahiti, Atanasov, Čolina, Lovrencsics, Ćubelić