Istra 1961 poražena kod kuće od izravnog konkurenta – Varaždina

Susret 2. kola 1.HNL, mogao bi se opisati pod “staro normalno” za Istru 1961. Istra 1961 kod kuće je ugostila NK Varaždin. Utakmicu je obilježila totalno nemoćna i nezainteresirana Istra 1961 dok je Varaždin igrao kao kod kuće. Prvo poluvrijeme pripalo je Varaždinu koji je stvarao prilike te dominirao naročito po desnoj strani. Istra 1961 svoju prvu pravu priliku imala je u 70′ iz koje i pogađa za vodstvo kada je Luka Marin odbijenu loptu spremio u mrežu. Istra 1961 je zatim stala te je samo 7 minuta kasnije nakon kontra napada Brodić smanjio na 1 – 1. Da bi Istra 1961 “u svome stilu” napravila kazneni udarac u 83′ iz kojega je bio siguran Postonjski za potpuni preokret i konačnih 1 – 2.

Istra 1961 otvorila je prva dva kola sa porazom od Hajduka te direktnog konkurenta Varaždina. A tek slijede još teže utakmice protiv Dinama i Osijeka u 3. i 4. kolu.
Svoju sljedeću utakmicu Istra 1961 igra protiv GNK Dinama u Zagrebu. Utakmica sa Dinamom igra se 29.07.2022. sa početkom u 21:00h.

NK ISTRA 1961: Majkić, Bradarić (od 46‘ Žgomba), Marešić, Galilea, Hujber, Maurić (od 91′ Vujnović), Mlinar, Marin (od 91‘ Cukon), Petković (od 85‘ Antovski), Barišić, Mišković (od 46‘ Navarro)

NK VARAŽDIN: Zelenika, Stanić (od 78‘ Kolarić), Pellumbi, Lamine Ba, Urata,Postonjski,Teklić (od 92′ Jelenić), Elezi (od 70‘ Posavec),Peco, Brodić (od 92′ Lusavec), Herrera (od 78‘ Belcar).