Istra 1961 uz dva crvena kartona poražena protiv NK Rijeke!

ISTRA 1961 – NK RIJEKA 0 : 2

Susret 24. kola 1.HNL, otvorili su na Aldo Drosini NK Istra 1961 i NK Rijeka. Bila je ovo prava derby utakmica u kojoj smo vidjeli dva pogodka i dva crvena kartona.

Prvo poluvrijeme Rijeka je bila puno bolji protivnik. Prvih dvadesetak minuta nizali su prilike koje je odlično obranio Majkić, no u 23′ Janković je izašao jedan na jedan sa Majkićem koji je zastao, to je iskoristio igrač Rijeke te pored golmana postigao gol za 0 1.

U drugome poluvremenu Istra 1961 je proigrala, krenula je napadački no njihovi snovi brzo su srušeni kada je glavni sudac utakmice Titlić dao izravni crveni Mlinaru koji je startao na loptu. Dvojbena odluka usmjerila je utakmicu u jednome smjeru. Da bi se stvar pogoršala, Ante Erceg nasjeo je na provokacije Riječana te dobija drugi žuti karton i isključenje. U 95′ Galilea je srušio Obregona na što je glavni sudac utakmice pokazao na bijelu točku. Janković je iz kaznenog udarca pogodio za konačnih 0 – 2.

Sljedeći susret Istra 1961 igra protiv NK Gorice u gostima. Utakmica se igra 10.03.2023. sa početkom u 17:00h.

NK Istra 1961: Majkić, Hujber, Galilea, Marešić, Kadušić, Mlinar, Caseres, Petrusenko, Marin, Vuk, Erceg