Istra 1961 i Hajduk podijelili bodove na Poljudu

HAJDUK – ISTRA 1961 2 : 2

U sklopu 28. kola 1. HNL, Istra 1961 gostovala je na Poljudu protiv Hajduka. U sadržajnoj utakmici vidjeli smo rani pogodak, brzi preokret Istre 1961 te dva crvena kartona.

Već na samome početku utakmice, Hajduk je poveo. U 3′ Livaja ubacuje sa desne strane a Mlakar utrčava i pogađa za slavlje domaćina. No u 20′ i 21′ Istra 1961 u dvije minute potpuno okreće rezultat. Prvo je Hujber solo prodorom po desnoj strani nanizao igrače Hajduka i lijevom nogom zatresao mrežu Hajduka za 1-1, a minutu kasnije Bakrar je izborio dugu loptu, te sam opalio i od prečke lopta ulazi u gol za 1 – 2. Na samome kraju prvoga poluvremena, nakon ubačaja iz slobodnog udarca Mlakar dovodi Hajduku izjednačenje. Na početku drugoga poluvremena Hajdukov Borevković povlači Bakrara koji je išao sam na gol i dobija izravni crveni karton. Istra 1961 nije uspjela zabiti gol za pobjedu sa igračem više, te je i Istra ostla sa desetoricom u 80′ kada Marešić dobija drugi žuti karton. Utakmica je završila rezultatom 2 – 2 .

Iduće kolo Istra 1961 igra u gostima protiv NK Varaždina. Susret se igra 16.04.2023. sa početkom u 15:00h.