Istra 1961 porazom protiv Lokomotive u gostima završila “Europski san”

NK LOKOMOTIVA – NK ISTRA 1961 3 – 1

U sklopu 35. kola 1.HNL, Istra 1961 otputovala je u goste protiv NK Lokomotive. Puno Puljana otputovalo je u Zagreb podržati Zeleno-žute. No Puljani nisu dobro otvorili utakmicu. Djelovalo je kao da se Lokomotiva bori za Europu a ne Istra 1961. Dosta defenzivan pristup Istre 1961 nakon kojega je Istra ipak primila rani pogodak u 9′ utakmice. Nakon ubačaja Goričan prima loptu u kaznenom prostoru te vara obranu Istre i pogađa suprotnu stranu za rano vodstvo domaćina. Prva prilika i odmah pogodak. U 19′ Bakrar ulazi sam u kazneni prostor no umjesto udarca odlučio se za ubačaj na drugu stranu koji nije pronašao nikoga. U 32′ Lokomotiva je povećala svoje vodstvo. Lopta dolazi do Stojkovića nakon “odbijanca” koji daje za Kulenovića, a ovaj postiže gol za 2 – 0. Sa rezultatom 2 – 0 završilo je prvo poluvrijeme.

U nastavku, u 77′ Erceg je izborio kazneni udarac te postigao gol za 2 – 1, no do kraja utakmice Istra 1961 nije pronašla put do mreže te je točku na “i” stavio Stojković pogodkom u 92′ te su tako svi snovi za Europu ugašeni.

NK LOKOMOTIVA: Čavlina, Mersinaj, Kulenović, Marić, Pivarić, Kalaica, Goričan, Stojković, Krivak, Vranjković, Bubanja

Za Lokomotivu još su nastupili: Kačavenda, Tuci, Cipetić

NK ISTRA 1961: Majkić, Hujber, Mlinar, Caseres, Galilea, Bakrar, Marin, Petrusenko, Marešić, Erceg, Kadušić

Za Istru 1961 još su nastupili: Mahmoud, Lisica, Vuk