Remijem protiv Belupa Istra 1961 završila jednu od najboljih sezona u povijesti kluba!

ISTRA 1961 – SLAVEN BELUPO 1 : 1

U posljednjem kolu Istra 1961 ugostila je Slaven Belupo. Prvo poluvrijeme Puljani su dominirali i stvarali prilike no lopta nije ulazila u mrežu. No u drugome poluvremenu, Slaven je ušao agresivnije i to je okrunio pogodkom u 56′ kada je Hoxha pogodio za 0 – 1. Mreže su mirovale do 85′ kada je Frano Mlinar postigao izjednačujući pogodak za konačnih 1 – 1 te plasirao Istru 1961 na 5. mjesto. Najbolje u povijesti kluba.

Tablica nakon 36. kola:

NK ISTRA 1961: Majkić, Marešić, Galilea, Majstorović, Hujber, Petrusenko, Caseres, Marin, Erceg, Bakrar, Lisica

Još su nastupili: Mlinar, Mahmoud, Blagojević, Vuk, Duvnjak

NK SLAVEN BELUPO: Sušak, Soldo, Božić, Hlevnjak, Martinaga, Mioč, Jambor, Bašić, Krušelj, Hoxha, Manaj

Još su nastupili: Crnac, Krstanović, Mudražija, Boras, Tepšić