ZLATNA MEDALJA U TROBOJU ZA JELENU VUKOVIĆ, SREBRO ZA AK SPEKTAR!

U subotu 09.09.2023. godine u Novom Mestu na stadionu Portoval  održan je 54. jubilarni međunarodni memorijal Bojana Hrevatina u atletici, začetnika atletike u Sloveniji, te 34. prevenstvo Slovenije.

Natjecanje je bilo međunarodnog karaktera, te su nastupili predstavnici Hrvatske, koju su zastupali članovi AK SPEKTRA iz Pule , Bosne i Hercegovine, Makedonije, Srbije, Crne Gore, Češke i domaćin Slovenija.

Na natjecanju je nastupilo preko 100 atletičara isključivo sjedećih bacača.

Ekipu AK SPEKTRA iz Pule sačinjavali su: Jelena Vuković, Emilio Zonta, Stipo Tokić i Amar Zec koji su se borili za ukupan poredak ekipe, uz Dinu Brozana, Massima Ivetu, Alisa Mustafića, Marijana Grabrića, Marina Giljanovića, Sandra Krupljana, Biljanu Balde i Marinu Relić .

U pratnji su bili trenerica prof. Katja Luketić, trener Ivan Radešić, te pomoćna trenerica i assitentica Katarina Polić.

Natjecanje je bilo pojedinačno i ekipno.

Jelena Vuković, hrvatska paraolimpijka, osvojila je izvrsno prvo mjesto u ukupnoj ženskoj kategoriji, i u to u troboju, prvo mjesto u sve tri discipline kugla, disk i koplje, već tradicionalno ne prepuštajući to mjesto nikome već peti put za redom.

Ekipno Članovi AK Spektra zauzeli su ukupno drugo mjesto,pobjedivši ekipu Češke ,a prvo mjesto zauzeli su domaćini iz Slovenije.

Massimo Iveta osvojio je treće mjesto u troboju: kugla, koplje i disk u kategoriji F 33.

Stipo Tokić osvojio je treće mjesto u troboju: kugla, koplje i disk u kategoriji F 55.

Amar Zec bodovno je osvojio bronzu na memorijalnoj utrci na 100 m.

Marina Relić bodovno je osvojila bronzu u memorijalnoj utrci na 100 m.

Poredak natjecatelja određivao se bodovanjem, a tako i poredak ekipa.

Svi članovi su nastupili i na memorijalnoj utrci na 100 m u invalidskim kolicima.

“Jako sam zadovoljna nastupom mojih atletičara, bilo je tu izvrsnih rezultata, i medalja.

Ukupno drugo mjesto već nekoliko godina članovi Spektra čvrsto drže.

Svi su nastupili, u skladu sa svojim mogućnostima na  memorijalnoj utrci na 100 m.

Članovi kluba predstavljali su Hrvatsku, bili su najbrojniji uz domaćine.

Sada smo u pripremama za odlazak u Vinkovce, Zagreb, Rijeku i ponovno za kraj paraatletske lige na dvoransko prvenstvo u Zagreb gdje će se proglasiti najbolji paraatletski klub u Hrvatskoj, za sada smo na prvom mjestu.” – kazala je predsjednica Katja Luketić, prof.