Šijani ponovo pripala tijesna pobjeda u finalu nad Vesnom Loborikom

Finalisti turnira, Šijana i Vesna Loborika, priredili su sinoć pravi spektakl gledateljima na prepunim tribinama u Pattinaggiu.Iako je Vesna Loborika dobro otvorila utakmicu, te prvu četvrtinu završila vodstvom od 18:15, Šijana je na kraju slavila rezultatom 60:57 i time obranila titulu prvaka Pattinaggio basket kupa. Igrači Vesna Loborike dobro su se držali na kraju utakmice unatoč isključenju Rakića i Bana (obojica zbog 5 osobnih pogrešaka), te imali napad za izjednačenje u posljednjim sekundama utakmice, koji na radost Šijane nisu dobro iskoristili.

Iznenađenje turnira bio je igrač A2 lige Hortman kojeg je Šijana angažirala za samu završnicu, a on je pružio odličnu igru, te bio prvi strijelac finalne utakmice s 18 poena i publiku počastio s nekoliko atraktivnih poteza. U redovima drugoplasiranih najviše su poena postigli Maljić i Bulešić, obojica po 17.

Nagradu za treće mjesto bez većih je problema osvojila ekipa Prodajemo zrak, pobjedom protiv Povratnika 64:45. Nakon izjednačene prve četvrtine (21:21), Prodavači zraka u drugoj četvrtini rade veliku razliku, te tu dionicu završavaju s 52:28, a stečenu prednost zadržavaju do kraja susreta bez većih problema.

Najučinkovitiji kod pobjednika bili su Fabio Sošić sa 16 i Blažević s 15 koševa, a kod poražene ekipe Đorđević s 11.

U polufinalnim dvobojima Šijana je pobijedila Prodajemo zrak s 58:36, a Vesna Loborika Povratnike sa 69:40. Od pojedinaca su se najviše istaknuli Vinko s 22 i Kaić s 14 kod Šijane, Blažević s 20 kod Prodajemo zrak, Bulešić s 12 i Đokić s 11 kod Vesna Loborike, te Kajtazović s 11 i Zvjerac s 11 kod Povratnika.

Neposredno prije utakmice za treće mjesto, odigralo se finalno natjecanje u tricama. U vodstvu su bili Nino Rakić (Vesna Loborika) i Davor Jodanović (Ekipa iz garaže) s 8 postignutih trica iz 15 pokušaja, međutim Nikola Grabovac (Šijana) pogodio je odlučujući šut i tako s rezultatom 9/15 osvojio titulu pobjednika u natjecanju u tricama.

Najbolji strijelac ovogodišnjeg turnira bio je talentirani Dino Blažević (Prodajemo zrak) s ukupno 94 postignuta poena u 5 utakmica (prosjek 18,8), a titulu najkorisnijeg igrača turnira (MVP) dobio je Marin Vinko (Šijana).

Izjava jednog od nositelja igre ekipe Šijana – Luke Kaića: “Čestitke prvo mojim suigračima i cijeloj ekipi Šijane, čestitke ekipi Vesna Loborika i svim ostalim ekipama. Imali smo još jedno uzbudljivo finale do zadnje sekunde, vjerujem da su gledatelji uživali. Vratio se Pattinaggio basket kup u najboljem svijetlu i nadam se da se vidimo sljedeće godine u još većem broju!” Iz redova Vesna Loborika poručuju kako je ove godine nedostajalo malo sreće za njihovu pobjedu u finalu i osvajanje turnira, ali čestitaju Šijani na zasluženo osvojenom Pattinaggio kupu. Ekipa Prodajemo zrak nije skrivala oduševljenje osvajanjem trećeg mjesta, te su najavili svoj pohod na titulu u sljedećoj godini.

Najboljim ekipama i igračima turnira nagrade su podijelili legendarni pulski sudac Milan Gadžić i legendarni pulski trener Ivan Đukić.

1. polufinale: Šijana – Prodajemo zrak 58:36