Priopćenje za medije NK Istra 1961

Nakon prva dva prvenstvena kola teško je ostati ravnodušan na očigledne sudačke pogreške kojima smo svjedočili na terenu. U prvom kolu poništen nam je regularan pogodak, dok smo u drugom kolu uskraćeni za očigledan kazneni udarac.

Svjesni smo da su sudačke pogreške sastavni dio nogometa i da suci, kao i igrači, mogu pogriješiti, smatrajući da su ispravno postupili.

Međutim, kada takve odluke izravno utječu na tijek i konačan ishod utakmica, kada nogometna utakmica postane podloga za raspravljanje o sudačkim odlukama i kriteriju, smatramo opravdanim izraziti zabrinutost i javno postaviti pitanje ujednačenosti sudačkog kriterija.

Od naših igrača uvijek tražimo odgovornost, disciplinu i poštovanje prema protivniku, sucima i natjecanju. Smatramo da zauzvrat zaslužuju isto.

Ne tražimo povlašteni tretman niti želimo tražiti opravdanja za pogreške. Tražimo samo jednak kriterij i uvjete u kojima će rezultat prvenstveno ovisiti o onome što su momčadi pokazale na terenu.

Iz tih razloga NK Istra 1961 želi vjerovati da će se u nastavku prvenstva sudački kriterij ujednačiti, a pogreške koje mogu izravno odlučivati utakmice svesti na najmanju moguću mjeru.

Želimo da se nakon utakmica govori o nogometašima, njihovim potezima, pogocima, pobjedama pa i porazima. Želimo da se govori o nogometu.

Jer na kraju, teren bi uvijek trebao biti jedino mjesto na kojem se odlučuje tko je bio bolji.

P.S.

Odgovori

Pin It on Pinterest