‘ISTRIJANI’ ZLATO, SREBRO I BRONCA – DAVORU KOMARU 16-ta TITULA PRVAKA HRVATSKE

 

ODRŽANO PRVENSTVO HRVATSKE U BOĆANJU ZA OSOBE S INVALIDITETOM

18. studeni 2017. godine (subota) – SPORTSKA DVORANA O.Š. VELI VRH U PULI

Jučer, 18. studenog 2018. godine, u sportskoj dvorani O.Š. Veli Vrh u Puli, održano je završno 4. kolo prvenstva Hrvatske u boćanju za osobe s invaliditetom. Na prvenstvu je naš Klub osvojio zlato, srebro i broncu.
Zlato u kategoriji BC4, ujedno i 16 titulu prvaka Hrvatske, bez ijedne izgubljene utakmice u 2017. godini, osvojio je naš najtrofejniji hrvatski boćar Davor Komar iz Pule. Viceprvakinja -srebro u istoj kategoriji BC4, osvojila je puležanka Melisa Osmanović, inače najtrofejnija Hrvatska boćarica. Broncu u kategoriji BC1 osvojio je boćar našeg kluba Zoran peruško iz Peruški/Marčana.

Ovo prvenstvo održano je nakon što su se odigrala tri kola (Velika Gorica, Split i Rijeka), nakon čega su se rezultati svih četiri kola zbrojili i proglasili najbolji. Na završnom kolu u Puli sudjelovali su natjecatelji iz 11 hrvatskih boćarskih klubova osoba s invaliditetom, koji su nakon tri odigrana kola prvenstva ostvarili pravo na završno natjecanje prvenstva. Nakon ovog prvenstva, naš Klub broji 135 pehara/medalje (1, 2 i 3 mjesta) na nacionalnim i međunarodnim takmičenjima, čime nastavljamo našu jedanaestu godišnju dominaciji u boćanju za osobe s invaliditetom u Republici Hrvatskoj, kao najtrofejniji boćarski Klub osoba s invaliditetom. Pehare je pobjednicima uručio predsjednik Hrvatskog paraolimpijskog odbora, gospodin Ratko Kovačić, koji je ujedno i novi predsjednik Europskog paraolimpijskog odbora.

Prvenstvo je započelo manifestacijom svečanog otvorenja u 8.45 sati, sa završilo svečanom večerom u Konobi Krculi u Krculima pokraj Žminja. 180 sudionika prvenstva, goste i sve uzvanike prvenstva, tijekom otvorenja prvenstva, pozdravili su
predstavnici pokrovitelja, domaćina, donatora, sponzora i partnera prvenstva;

-Zamjenica Istarskog župana, dožupanica gospođa Sandra Čakić Kuhar, Zamjenica gradonačelnika Grada pule, dogradonačelnica gospođa Elena Puh belci, direktorica Turističke zajednice Grada Pule, gospođa Sanja Cinkopan Korotaj, ravnateljica Osnovne Škole Veli Vrh, gospođa Irene Rigo, predsjednik Sportske zajednice Grada Pule, gospodin Milan Sead Soldatić, Tajnik Sportske zajednice Istarske županije, regionalni direktor Zlatnog sponzora prvenstva, Bauerfeind .d.o.o.,
gospodin Fran Milat, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, sport i tehničku kulturu Istarske županije, gospođa Patricia Percan, predsjednik Hrvatskog i Europskog paraolimpijskog odbora, gospodin Ratko Kovačić, predsjednica Istarskog foruma udruga osoba s invaliditetom, gospođa Snježana Raić, predsjednik Sportske zajednice udruga osoba s invaliditetom Istarske županije, gospodin Zlatko Kuftić, predsjednik Hrvatskog saveza osoba s invaliditetom i predsjednik našeg
Kluba, gospodin Davor Komar.

Uručene su i dvije Plakete našeg Kluba, dugogodišnjim volonterkama našeg Kluba, gospodi Zvjezdani Grganja iz Banjola i Tini Matejčić i Pule. U sklopu otvorenja održana je i promotivno/revijalna boćarska utakmica u kojoj su se
iskušali, zamjenica gradonačelnika Grda Pule, gospođa Elena Puh Belci i predsjednik Sportske zajednice Grada Pule, gospodin Milan Sead Soldatić u paru, protiv mlade zagrebačke boćarice Katarine Strunjak i slavonskobrodskog boćara, Darka Frančiskovića.

Sada nakon završenog prvenstva slijedi sudjelovanje na međunarodnom prvenstvu Poljske od 30.11. do 03.12.2017. godine i sudjelovanje na nacionalnom memorijalnom turniru 08-10.12.2017. u
Velikoj Gorici, čime se ujedno završava i boćarska sezona 2017.

BKOSIŽ ‘ISTRIJANA’

Pin It on Pinterest