Održan “Croatia open” – otvoreno prvenstvo Hrvatske za osobe s invaliditetom

Zonta, Uležić  i Sara Marić državni prvaci

23. i 24.04.2022 u Puli je održan Croatia open, otvoreno prvenstvo Hrvatske za osobe s invaliditetom.Na natjecanju je nastupilo 117 natjecatelja iz 12 zemalja.Oboreno je 24 Hrvatska rekorda.Vrlo kvalitetno natjecanje.
Kao organizator Atletski Klub Spektar nastupio je ove godine kao najmnogobrojniji klub, da čak 18 atletičara i atletičarki, kao i sa najmlađom atletičarkom od samo 13 god. Od svih zapaženih rezultata moramo ipak izdvojiti one najbolje, dva nova državna prvaka!

Emilo Zonta, oborio je državni rekord u bacanju diska sa rezultatom od 19,17 m, kao i u bacanju kugle sa rezultat od 7,31m, te postao državni prvak.

Debitant Marko Uležić otrčao je svoje prve dvije utrke, na 100 m postao je državni prvak sa odličnim rezultatom 16,11 u kategoriji T64, a na 200 m osvojio je ukupno drugo mjesto sa rezultatom 34,54.

Izvrsno 3 mjesto i brončana medalja za Alisa Mustafića u bacanju kugle sa rezultatom 4, 41 m i novim osobnim rekordom.

Meri Drndić u kategoriji T 20 osvojila je 4.mjesto na 400 m sa rezultatom 1.49,26. Kao i 4 mjesto u bacanju kugle.

Amar Zec u kategoriji F51 osvojio je 5 mjesto u bacnju čunja sa rezultatom 14,93 m, te 5 mjesto u bacanju diska s rezultatom 5,19 m.

Najmlađa atletičarka Sara Marić u kategoriji T47 postala je nova državna prvakinja na 100 m s rezultatom 16, 01.

Massimo Iveta osvojio je 5 mjesto u bacanju kugle s rezultatom 5,63 u kategoriji F 33, te u bacanju koplja 4 mjesto s rezultatom 11,11 m.

Emin Bašić u kategoriji T 20 osvojio je 6 mjesto u utrci na 400 m.

Marin Giljanović osvojio je 6 mjesto u bacanji diska, a četvro mjesto u bacanji kugle s rezultatom 3,97.

Ostali atletičari dali su najbolje od sebe i postigli zapažene rezultate.