Odlični rezultati za AK Spektar na zagrebačkom mitingu!

06.11.2022 je u Atletskoj dvorani Zagreb održan je Zagrebački dvoranski miting, četvrto, a ujedno i završno kolo Paraatletske lige 2022 koja se provela uz sufinanciranje Ministarstva turizma i sporta.

Pobjednica Paraatletske lige 2022 u kategoriji seniorki je Nataša Sobočan (PAK Uspon) s osvojenih 20 bodova.   Pobjednik Lige u konkurenciji seniora je Marijan Presečan (AKOSI Agram)

Najuspješnija u konkurenciji juniorki je Denia Novosel (AKOSI Medulin). U konkurenciji juniora, pobjeda je pripala Borni Odobašiću (PAK Marsonia) s osvojenih 15 bodova. Drugoplasirani je Massimo Iveta (AK Spektar) s 13 bodova, dok je treće mjesto pripalo Željku Koščaleku (AK Srce) s osvojenih 5 bodova.

Para atletski klub Uspon iz Velike Gorice koji je prikupio 160 bodova, osvojio je prvo mjesto.

AK Spektar je osvojio drugo mjesto sa 123 boda, a trećeplasirani bio je Atletski klub osoba s invaliditetom Agram iz Zagreba s prikupljenih 111 bodova.

Paraatletska liga 2022 u četiri je kola okupila 83 paraatletičarki i paraatletičara na natjecanjima u Vinkovcima, Varaždinu i Zagrebu.

Osnovni cilj Paraatletske lige je poticanje povećanja broja paraatletskih natjecanja u tijeku jedne natjecateljske sezone.

Ostali ciljevi su:

-podizanje svijesti o važnosti bavljenja tjelesnom aktivnošću kod sportaša s invaliditetom i poteškoćama u razvoju,

-privući određen broj novoregistriranih osoba s invaliditetom i/ili poteškoćama u razvoju mlađe uzrasne dobi u atletiku,

-prepoznavanje talenata za postizanje vrhunskih sportskih dometa u paraatletici u budućnosti,

poticanje suradnje trenera kroz razmjenu znanja i iskustava,

-doprinijeti socijalnoj uključenosti ciljne skupine.

Hrvatski atletski savez osoba s invaliditetom čestitao je  svim natjecateljicama i natjecateljima te klubovima na postignutim rezultatima na natjecanjima Paraatletske lige.

AK Spektar ostvario je odlične rezultate:

Massimo Iveta bacio je svoj osobni rekord u kugli 6,76m i osvojio 3.mjesto, ovim rezultatom osigurao je odlazak na IWAS Svjetske igre koje će se održati u Portugalu od 24-29.11.2022 i normu  za svjetsko prvenstvo 2023 godine u Parizu.

Jelena Vuković bacila je kuglu 6,94m i osvojila  4.mjesto u spojenim kategorijama po sistemu bodovanja.

Emilio Zonta bacio je kuglu 6,94m i osvojio 4.mjesto.

Marin Giljanović bacio je kuglu 4,57m i osvojio 9.mjesto.

Elisa Solo bacila je kuglu 2,25m i osvojila 8.mjesto.

Dino Brozan bacio je kuglu 6,63m i osvojio 6.mjesto.

Stipo Tokić debitant u AK Spektru, bacio je kuglu 7,97 m izvan konkurencije s obzirom da još  nije dobio kategoriju za nastup, rezultat je to daleko iznad dosadašnjeg Hrvatskog rekorda.

Meri Drndić bacila je kuglu 5,71m i osvojila  3.mjesto, u utrci na 60 m s rezultatom 12,22 sekunde i osvojila izvrsno 3.mjesto i okitila se sa dvije brončane medalje.

Marko Tadić bacio je kuglu 5,90m sa svojim novim osobnim rekordom te zauzeo 9.mjesto, a na 60m s rezultatom 10,82 osvojio je 7.mjesto.

Emin Bašić bacio je svoj novi osobni rekord u kugli 5,13m i zauzeo  13.mjesto, na 60m s rezultatom 10,21 zauzeo je 6.mjesto

Tomislav Bašić bacio je kuglu 4,17m te se plasirao na  16.mjesto, a na 60m s rezultatom 13,61 plasirao se na 8.mjesto.

Zlatko Drkelić bacio je kuglu 5,66m i zauzeo   10.mjesto, na 60m s rezultatom od 9,88 sekundi i zauzeo izvrsno 4.mjesto.

Neven Kresina nastupio je izvan konkurencije, jer još nema natjecateljsku kategoriju, bacio je svoj novi osobni rezultat u bacanju kugle  sa dužinom od 4,24m, a s rezultatom 19,91 otrčao je 60 m.

Mirsad Taletović  otrčao je 200 m s rezultatom 38,52 sekunde te postavio svoj novi osobni rekord, u spojenim kategorijama zauzeo je izvrsno 4.mjesto.