Istra 1961 i NK Šibenik podijelili bodove na Šubićevcu

NK ISTRA 1961 – NK ŠIBENIK 0 : 0

U sklopu 23. kola 1. HNL, Istra 1961 gostovala je u Šibeniku. Osjetio se nedostatak napadačkih opcija Istre 1961 zbog “kartoniranog” Ercega. Tako su Puljani upisali dodatan bod na kontu rezultatom 0 : 0.

Prvo poluvrijeme domaćin je konkretnije otvorio utakmicu. Prvo je u 2′ Hiroš iz blizine pucao nakon ubačaja a Majkić obranio. Do iduće prilike čekalo se do 39′ kada Hiroš puca iz okreta no Majkić je ponovno spasio vrata Puležana. To je jedino što smo vidjeli u prvome poluvremenu.

U drugome poluvremenu, u 55′ najveća prilika na utakmici kada Radonjić, bivši igrač Istre 1961 izbija sam pred Majkića, no u posljednjoj sekundi Marešić uklizuje i sputava ga u veoma dobroj prilici. U 70′ Čanađija je pokušao no i njegov udarac obranio je Majkić i to su sve prilike koje vrijedi izdvojiti sa ove utakmice.

U 24. kolu Istru 1961 čeka regionalni derby protiv Rijeke na Aldo Drosini. Utakmica se igra u petak, 3.3.2023. sa početkom u 17:00h.