Istra 1961 vodila pa “prosula” dva pogodka prednosti u derbiju protiv Rijeke

RIJEKA – ISTRA 1961 2 : 2

U sklopu 33. kola 1. HNL, Istra 1961 gostovala je u Rijeci. Sadržajan derby gledali su posjetitelji. Istra 1961 imala je sve u svojim rukama, no Rijeka se vratila preko kaznenog udarca te pogodka u 97′. Idemo redom:

U prvome poluvremenu, u 31′ Istra je povela. Kadušić je uklizio te se od njega odbila lopta u mrežu Rijeke. Doista nesvakidašnji gol za vodstvo Puljana. U 37′ Galilea dobija drugi žuti karton te Istra 1961 ostaje sa igračem manje. Do kraja prvoga poluvremena Istra 1961 zadržala je vodstvo od 0 – 1.

U nastavku, u 50′ kombinirali su Bakrar i Kadušić, te je zatim Bakrar izišao jedan na jedan sa golmanom Rijeke i postigao drugi pogodak za Istru. U 73′ Obregon pada u kaznenom prostoru, glavni sudac utakmice Pajač pokazuje na bijelu točku iz koje Frigan smanjuje na 1 – 2. Kada se sve činilo da je gotovo, U 97′ Ampemu je lopta nakon ubačaja sjela na nogu koju posprema u mrežu za konačnih 2 – 2.