VELIKA pobjeda Istre 1961 protiv Slaven Belupa!

Istra 1961 – Slaven Belupo 3 – 0

U sklopu 32. kola 1. HNL, Istra 1961 ugostila je Slaven Belupo. Bila je ovo odlična predstava nogometaša Istre 1961. Krenimo redom:

Utakmica nije mogla bolje početi za Zeleno-žute. Već u samome početku utakmice, u 7′ igrač Belupa igra rukom te sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator bio je Elias Filet za 1 – 0. Nekoliko minuta kasnije, u 15′ Ekong je postigao jedan od najboljih pogodaka ove sezone. Sjurio se sa centra te sa dvadesetak metara pucao snažno a lopta se od grede odbija u gol. Istra je utakmicu rješila u prvome poluvremenu. Konačnih 3 – 0 postigao je Lawal u 34′. pucao je snažno a lopta se odbila od stative, pa zatim u golmana te u mrežu.

Do kraja utakmice mreže se nisu tresle, iako je Istra 1961 imala priliku i povećati vodstvo. U idućem kolu Istra 1961 igra protiv Rudeša, 3.5.2024. utakmica počinje u 17:00h.